River Kingdoms

Dungeon of keepers and prisoners #2

20th session

24.1. 2016 (26. Arodu 4696)
Jde to tu celkem dobře. Sice jsme asi úplně nemuseli zabíjet toho kluka, ale chápu, že Kvothemu připadal nebezpečný. Pavoukožrouti už byli mrtví a trochu nám pocuchali barda, to asi už pracuje karma, tak jsem šel první já a propálil jsem chodbu plnou pavučin. Cestou jsme posbírali pár pokladů, co se tu válely, tím jsme se dostali do místnosti s dost hlubokou jámou překlenutou lepkavou sítí. Na síti jsme našli zapomenutý kokon. Po návrhu rozseknout ho vejpůl se z něj ozvalo, ať na to zapomeneme. Oggy kokon vyzvedl a otevřel. Vyloupnul se z něj půlčík. Trochu nazelenalý, ale jinak v pohodě. Představil se jako Alanon, dobrodruh. Jeho “přátelé” od něj utekli, když je přepadli pavouci. V Echo Woodu hledali ztraceného syna madame Ravong.
Síť přes jámu lepila, takže se dalo přelézt. Teda Kvothe to pro jistotu přeskočil. Alanon přehopkal. Oggy přelezl. Já teda nakonec taky, i když jsem se u toho málem poblil z toho hroznýho pohledu dolu do tý děsný propasti.
Mohli jsme pokračovat dál. Jediná cesta byly točité schody ještě hlouběji. Dovedly nás do jeskyně se stropem někde v nedohlednu. Pavučiny všude. Rozsvítil jsem si pochodeň a začal jsem je pálit. V tu chvíli se vynořil gigantický mutant, kříženec obřího pavouka a drowa, obrovský drider, a začal na nás kouzlit. Sugesce a blesky lítaly. Oggy to proběhl na druhou stranu, kde zmizel v protější chodbě. My zpátky. Drider se nás snažil vyšťourat že schodů. Ženským hlasem se nám driderka snažila namluvit, že orka sežrala stejně, jako sežrala nás. Tak jsem jí zkritizoval logiku jejího tvrzení. Poslala na nás na slepo spršku magických střel, tak jsem jí přiškvařil makadlo ohnivým obloukem. Co to kouzlo používám, nejsem v družině až tak neoblíben. Zahnalo ji to. Zneviditelnili jsme se a prošli jsme za Oggym. Ten tam zrovna prohledával paladina v místnosti pod šachtou, kterou šlo vidět nahoře denní světlo. Našli jsme mrtvého koně a nějaké magické prsteny. Paladina jsme ošetřili. Když se probudil, představil se jako Nemael, rytíř Iomedae a lovec nemrtvých z Pitaxu. Prý sem spadl tou šachtou. Na něco jsme se ho ještě vyptávali. Hlavně Oggy, který se přeříkával a půl napůl o něm mluvil jako o muži a jako o ženě.
Přečkali jsme noc a vydali jsme se domluvit s driderkou. Kvothe si vedl dobře, projít nás nechala a přiznala i to, že má sošku, kterou potřebujeme. Za sošku a za náš průchod chtěla jídlo, dali jsme jí koně a slíbili jsme jí, že jí budeme nosit i další. Prý tu žere samé netopýry a kočky. Když se rozpovídala, změnil jsem téma na Agize. Toho znala a nebyla z něj nadšená. Ještě jsme z ní zkusili dostat něco o jejím pánovi, ale prý jen, že má čtyři ruce. No aspoň víme, kdo tady ty mutanty produkuje.
Matilda už si o nás dělala starosti nahoře. Přece jen ty schody pro ni nebyly nic moc. Ještě by ten infarkt dostala doopravdy. Ale ohřála polívku, pochválili jsme jí recept a zabývaly už jen dvoje dveře. Jedny mrtvolně páchly a u druhých byly samé kočičí chlupy. Vybrali jsme si ty mrtvoly. Objevili jsme jsme se na náměstí na šibenici. Zrovna se nás chystali pověsit. Kvothe začal zaměstnávat kata, aby nám znovu přečetl rozsudek – zabralo další jeho klasické bla bla bla bla. Kat blekotal něco o lord Pebeltovi a zločinech proti němu. My jsme se mezitím rozvázali a sundali jsme si oprátky. Teda trvalo jim, než si nás všimli, ale to už jsem to jako neviditelný obešel. Dva drowí, strážci se nám přišli postavit. Kvotheho sekli a ten stuhnul na místě. Že by drowí jed? Hobit skočil za konstrukci šibenice a zmizel, no a Oggy se tam s nimi mlátil. Ještě s Matildou, která kotlem rozbila hlavu katovi. Drowové taky padli, jeden nerozdychal moje kouzlo a druhý Oggyho pěsti a Alanonovu dýku v zádech. Náměstí bylo namalované, jakoby z kulis, až na velké dveře, které vedly nahoru do nějaké místnosti, ve které dvě postavy držely truhlu. Když jsme se přiblížili, truhlu s lahvemi plnými hořlavin na nás vyklopili. To trochu zabolelo, ale mohli jsme dál. Postavy, dvě zombie, se rozpadly na prach. Následovala místnost s cirkusem. Naproti na závěsu byl znak Kassandřina cirkusu Nocturnal. Tohle bude ještě zajímavé.

Comments

Gildan

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.