River Kingdoms

Les Ozvěn

17th session

4.1.2016 (22. Arodu 4696)
dopis pokračuje
Čtení osudu teda ale vůbec nebyla komfortní záležitost. Nejdřív se ozvalo Oggyho zaúpění a žuchnutí na zem. Jelikož horké letní večery jsou už prakticky za námi, tak jsme dál dřepěli venku v té zimě a čekali. A já bez pláště. Už mě to fakt nudilo, tak jsem přemýšlel, jak zas budu muset prát ten plášť, kdyby mi ho Oggy zamatlal krví. Dělat se nic nedalo, mohli by si nás všimnout ti krvelační rybáci.
Jenom napětí a bílá záře zevnitř zpod dveří. Ponurou atmosféru proseklo až JEJÍ zvolání, že konečně vidí osud Ogguratův a něco o zkáze. Po chvíli se tam něco semlelo, pak další rána o zem a nesympaticky vypadající zelená záře vystřídala bílou. Tendence padat k zemi se tam rozmohla natolik, že nikdo z nás venku neměl odvahu otevřít dveře. Popravdě já třeba jsem svíral svoji plaveckou hůlku a byl připraven i na taktický ústup vodou. No po nějaké věčnosti se dveře konečně rozletěly a tam Oggy, že prý “to nevyšlo”. Košili sice měl roztrženou, ale jinak nic. Jo až na niť s uzlem, co z něj čouhala.
Postupně z orka vypadlo, že se nějakou dobu vznášel nad svým tělem, až se tam ze zelené mlhy vynořil krysák Agiz v doprovodu Chiary a zarazil JÍ do hlavy velký meč. Taky se mohl bavit s Oggym, když byl mimo tělo. Proto nebylo celou dobu zvenku nic slyšet.
JEJÍ aura mimochodem vyprchala a na zemi ležela extrémně sešlá různě zjizvená stařena s rozpolcenou lebkou. Navíc vypadala, jako by si někdy před dávnou dobou implantovala části těl jiných lidí. Žádné plátno u sebe neměla. Tohle sakra není fér! Když už jsme JI konečně našli a domluvili se s NÍ, tak musí přijít Agiz, prostě JI zabít a ještě sebral plátno toho netvora. A aby toho nebylo málo, tak si řekl o Oggyho uzel. A ani neprozradil, co za něj dá. Jen řekl, že něco dá a že to prý má hodnotu. Oggy to naštěstí odmítl, což bych taky udělal. Agizovi nevěřit ani nos mezi očima. Ještě když nechal zestárnout Chiaru o několik let. Jelikož ale vrátil Oggyho do jeho těla a nechal tam ten kouzelný meč, na kterém se objevil nápis “DÁREK”, tak po nás v budoucnu očividně bude ještě něco chtít. Vyděrač.
Nechtěli jsme se zdržovat na místě, kde se staly všechny ty věci, tak jsme sebrali to tělo a přeplavali zpátky. Další den jsme JI pohřbili. Oggy začal proslov, jelikož s ní měl největší zážitek, ale nakonec jsme jí na rozloučenou všichni něco řekli.
Tak je Mosswater za námi. Něco mi říká, že sem určitě ještě zavítáme. Příště ale budeme ještě připravenější.
Ráno nás čekala další cesta. Oggy pořád neviděl, vypadal, že mu bylo fakt špatně a asi si něco odnesl od těch vran a to se zhoršovalo. Silnice nikdo moc nepoužívá, takže jsme se po nich bez horších potíží dostali po setmění až k bráně Fort Inevitable. Strážní byli příjemní jako kudla v zádech a Kvotheho vyjednávací schopnosti zase ohromily, když jeho nejlepší argument pustit nás dovnitř zněl, že “Oggy má nemoc”. Sice nás nechtěli pověsit, ale vstupenku dovnitř nám zajistil až měšec zlaťáků. Konečně nocleh v normální posteli. Hospoda docela žila. Trochu jsme se vyptali. Kvothe přišel s tím, kde sehnat magické léčení a já jsem se rovnou vyptal na Mei-Xiu, když tak cestovala. A ono jo. Hlasitá skupinka na druhém konci výčepu by ji znát údajně měla. Hlasitá, protože se skládala z Garla (gnóm) a dvou žen – Dzinare a Evary (drow a tiefling), kteří se až teatrálně snažili lichotit poslednímu u stolu-nějakému šlechtici, jistému lordu Xaviovi Yarkanovi. Nebyl problém si přisednout. Ale byl problém poslouchat toho šaška a nevyprsknout přitom smíchy. Než ale kdokoli postřehl, jak kolosální nesmysl to zase vypustil z úst, tak už opět mluvil o něčem jiném, takže vlastně nebylo příliš možné s ním nějak rozumně polemizovat. Poslouchal jsem je a ve vhodných chvílích jsem se snažil převést téma na Mei-Xiu. Dozvěděli jsme se, že to ona je tři dala dohromady, což mi něco připomnělo. Kvothe ale pak zradil a přidal se k pochlebování lordovi. Kromě toho pořád mrkal na tu drowku. Sice drowy moc rád nemám, ale ani Dzinare a ani Evara nevypadaly zle. Jenže mi pořád leží v žaludku ta zatracená Maelyra. Nemyslela to upřímně a asi bych jí to měl nějak vrátit. Večer plynul. Triky s kartami, mincemi, hudba, tanec a já nevím, co všechno ještě. Pak už mě nebavili, tak jsem šel spát.
Kvothe nespal v hostinci a jen nechal vzkaz, že se potkáme někde u brány. Fajn. Vyřídili jsme si vyléčení Oggyho u poněkud kultistického kněze, pak pár nákupů a šlo se. Odpoledne jsme se s tou bandou zase potkali. Měli povoz, jak na stěhování. A taky, že ano. Téměř kompletně odstěhovali inventář z domu lorda Yarkana. Večer u ohně se podávaly křepelky s tymiánem a další lordovy pochutiny, kterým ani Garl neuměl přijít na jméno. (A že je to kaviár z dikobraza fakt neberu.) No a nakonec Evara s Dzinare společně zmizely ve vozu. Kvothe se snažil nakukovat, ale nebylo vidět, tak jsem mu teda pomohl. Naházela se velká spousta dřeva na oheň, že ta vatra dosvítila až k vozu a už to tam Kvothe šmíroval tou svojí průzkumnickou magií. Ráno ten obraz zkoušel vyvolat zase iluzorními kouzly, ale pamatoval si jen části a měl to beze zvuku, takže pěkná otrava.
V Thorn Keep si ta banda konečně šla po svých za jistou madame Ravong a my jsme si mohli taky jít, protože Kvothe se doptal lidí na ty ruiny. Nikdo tam prý nechodí, protože takhle hluboko v lese jsou obří pavouci a ti, kdo se tam odvážili, se už nevrátili. To zní fajn, aspoň to bude nedotčené. Abychom to nehledali týden, najali jsme si jednoho z lovců. Sice hrozně skuhral, ale vyznal se a příští den nás dovedl skoro až k oněm ruinám. Ten kousek jsme si došli a on běžel asi za maminkou, aby stihnul večeři. Dalo se to najít docela snadno. Stačilo jít směrem, kterým přibývaly pavučiny.
Na první pohled ruiny docela zklamaly. Žádná impozantní stavba, ale jediná zřícenina kdysi snad nějaké věže, ze které zbylo podium a část prvního patra včetně schodů. Kolem bylo ještě pár zbytků z obvodových zdí. Dávali jsme pozor jako ostříži, ale pavouci nikde nebyli. Chtěli jsme opatrně obejít ty ruiny. Myslel jsem, že půjdeme jen kolem zdí, ale když Kvothe došel k podiu, začala být pod zemí patrná jakási znepokojující aktivita. A hned na to se ze země vynořilo snad šest pavoučích mutantů. Možná kdysi lidé měli různě na těle přišité části z obřích pavouků. K nim ještě velký pavouk s hejnem nechutných menších kolem sebe. Hned jsem měl možnost vyzkoušet si, jaké to je, když zalezou všude. A to jsem byl neviditelný! Oggy, jeho vlčice a Kvothe se tam mezitím bili s hordou mutantů. Z nejvyššího místa ruiny na nás ještě nějaká pětkrát nakopírovaná pavoučnatka posílala kletby. Pak vytáhla fialovou sošku pavouka a začala něco mumlat. A trvalo jí to a to hodně. Kvothe se vydal jí tu sošku vyrazit z ruky a já jsem ji zkoušel omráčit kouzlem. Jenže se nedařilo a jen mizely její klony a někdy ani to ne. Oggy se už nedokázal dostat se k ní přes ty mutanty a prostě dokončila svoje kouzlo. Objevil se neskutečně gigantický pavouk a kousnul mě tak, že mě málem přehryzl vejpůl. To nám už stačilo a vzhledem k našim zraněním jsme z boje raději vycouvali. A ani to moc nebyl problém. Megapavouka jsem nějak přelstil a Kvothe s Oggym utekli, protože ještě fungovalo zrychlovací kouzlo. Pavouci nás po chvilce přestali pronásledovat. Očividně se nemůžou nějak víc vzdálit od ruin.

Comments

Gildan: 26044xp + 100xp (Zápis) + 100xp (Cesta do fort inevitable) + 150xp (Seznámení s Garl and spol.) + 100xp (Cesta do Thornkeepu) + 100xp (Nalezení ruin) + 15xp (Zjišťování o Mei) + 10xp (Uplácení stráží) + 125xp (RP) + 1650xp (Boj s Pavouky) + 100xp (Prozkoumání sochy) + 250xp (Taneční lekce) + 125xp (RP) + 1xp (Čaj) = 28870xp
Hero Point: 3 – 1 = 2

Kvothe: 25268xp + 100xp (Cesta do fort inevitable) + 150xp (Seznámení s Garl and spol.) + 100xp (Cesta do Thornkeepu) + 100xp (Nalezení ruin) + 25xp (Domluva s rangerem) + 75xp (Vetření se ke Garl and spol.) + 150xp (RP) + 1650xp (Boj s Pavouky) + 100xp (Prozkoumání sochy) + 250xp (Taneční lekce) + 125xp (RP) = 28093xp
Hero Point: 3 – 1 = 2

Oggy: 25441xp + 100xp (Cesta do fort inevitable) + 150xp (Seznámení s Garl and spol.) + 100xp (Cesta do Thornkeepu) + 100xp (Nalezení ruin) + 15xp (Vyprávění, co se dělo s Nornou) + 125xp (RP) + 1650xp (Boj s Pavouky) + 100xp (Prozkoumání sochy) + 250xp (Taneční lekce) + 125xp (RP) = 28156xp
Hero Point: 3

Lex: 20575xp + 335xp (Nepřítomnost) + 1500xp (Nepřítomnost) = 22410xp
Hero Pointy: 2

Bábi Matylda: 18305xp + 335xp (Nepřítomnost) + 1650xp (Boj s Pavouky) + 100xp (Prozkoumání sochy) + 250xp (Taneční lekce) + 125xp (RP) +1xp (Šikovný otrok) = 20766xp
Hero Pointy: 2 – 1 = 1

Les Ozvěn
Gildan

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.