River Kingdoms

Útěk z hradu Daggermark a cesta na Sever

Session 15

Z dnešního dne by mohla být docela pěkná hra plná silných bojovníků, odvážných bardů a naprosto neužitečných čarodějů. Ale stejně to teď nebudeme moci vydat.

Postavy: Uggy, tupý, ale silný rváč, nejlepší přítel křehkých kouzelníků
Kote, naprosto úžasný a brilantní bard, který si ale bere loutnu i na vloupačku
Hildan, neurotický kouzelník, který si potrpí na svoji sbírku knih
Lynx, tajemný vrahoun v černém, s hrozivě nenápadnou maskou na obličeji
Laurena, cáklá léčitelka s otiskem cihly na čele a fetišem na prasata
Pozn. Jakákoliv podobnost z existujícími postavami je čistě náhodná

Dějství první, hrad.
-Scéna začíná ve chvíli, kdy skupina Odvážných Osvoboditelů (OO) v hradním vězení zachraňuje vězně a přemýšlí, co s kouzelnými řetězy
„Uggy, zapoj svoje mocné svaly a zkus, zda by řetězy těchto nebožáků nepovolili pod náporem Tvých mocných paží.“ KŘACH. Povolily.
-Gnómové, sourozenci Neveth a Celestýn utíkají z vězení a z hradu, cestou jen dojdou pro svoje ohaře a způsobí rozruch. Jsme domluveni, že se pak setkáme a pokusíme se proniknout blokádou Sevenarches. Lynx je doprovodí na nádvoří a pak zmizí.
Mezitím:
-Kote a Hildan obírají stráže. Hildan narafičí důstojnici za stolek a do ruky ji vtiskne odznáček Vrahů, malý pozdrav od Lady Smilos. Mise splněna. Kote mezitím nahlíží klíčovou dírkou a kouzly špehuje, o čem se vlastně jedná.
„Ty Hildane, většina těch dokumentů je o poskytnutí vojska a zásob proti Sevenarches, vše pod vedením Ranalca. Ty lordi musí snad bejt úplně blbý. A nebo očarovaný. Sám Ranalc je v místnosti, svítí kouzelnými aurami jako Vánoční stromeček. Vedle něj několika lordům teče slina po bradě, včetně duchem nepřítomného Arnefaxe“
„Hm, asi jsou nějaký blbý,“prohlásí vzdělaný a brilantní kouzelník. „Vidíš, koho si tu vyberou za vládce,“ a pokračuje v obírání mrtvol.
Bard, od přírody nenechavý a zvědavý člověk, začne prohledávat věž a zjistí, že se dá vylézt z okna na střechu hlavní hradní budovy. A taky to hned udělá.
„Hildane, zírej,“ Kote vyhodí hák na střechu a vyšplhá po něm. Po chvíli šmejdění se rozhodne pod vlivem lektvaru neviditelnosti vlézt do otevřeného okna. A koho tam neuvidí? Hildanovu přítelkyni, která si zrovna čte jeden z jeho milostných dopisů (dost nic moc, na kouzelných univerzitách asi zanedbávají tvůrčí psaní, pozn. autora). Co vůbec dělají holky v hradu? A Hildan jim píše, kde jsme a co děláme, jo? To jsou věci.
Hrdiný bard se zhoupne do okna a prohledá patro bez povšimnutí. Královská ložnice vypadá nepoužívaná, zvláštní. Ve zbytku patra jsou jen holky a dole je nezdravo moc stráži. Při pokusu protáhnout se oknem zpět na střechu si Koteho ale všimne čarodějka, a tak je nucen vyskočit z okna dolů do vody. Cestou vidí jak, jeho eskapádu (ne)pozoruje zbytek Odvážných Osvoboditelů.
„Tak dem, ne?“ prohlási Uggy do ucha Hildanovi, poté, co se nenápadně připlíží za něj. Oba uznají, že bez barda to není ono a že radši půjdou.

Nádvoří – sem asi zakomponuji scénu, co se skutečně stala
Cenestýn a Neveth se nahrnnuli ke svém ohařum a vítali se s nimi. V tu se rozrazili dveře z tvrze vyšel Ranalc v doprovodu Arnefaxe. Jak viděl Neveth s ohaři, tak se ďábelsky rozesmál a použil obojek Černého prince. Ohaři začali vrčet, vrhli se na Neveth a i s bratrem je roztrhali na kusy. Pro arnefaxe to byl takový šok, že se probral z okouzlení a začal bojovat s Ranalcem. Strhla se bitva, kterou nakonec Arnefax pustil na stínových koních s mrtvolami obou gnómů.

Dějství druhé, cesta
-Hrdinové na poslední chvíli utekli z hradu, sešli se u koní a v doprovodu Moonlight vyráží na Sever.
„Hele, fronta“, hlásí Uggy a ukazuje masitou prackou dopředu. Před družinou je zátaras a stráže hledají jistého Maxe, za vraždu svého otce.
„Hm, že by se Anthrax zase do něčeho namočil, brouká si Hildan.“ Nicméně, v družině nemají žádné, krysy, sraby ani práskače, a tak toho strážím řeknou minimum. Asi Hildan je pošle do Daggermarku.
-Cestou se družina snaží zrušit údajné okouzlení Moonlight, ale neúspěšně. A zase se k nim přidá Laureena.

Dějství třetí, Maashinelle
-Odvážní osvoboditelé navštíví Arnefaxe a najdou ho truchlit nad těly svých přátel.
„Ten Arnefaxh nám nějak vyměkl,“ říká si pro sebe Kote když ho vidí ronit slzy.
Po krátké rozpravě je Odvážným Osvoboditelům jasné, že byl již dlouho pod vlivem kouzla od Ranalca. Nyní ale plánuje bojovat proti němu a dokonce se nechá přesvědčit ke spojenectví s Lady Smilos. Hildan sebere pár uší od gnómů a jde se dál, směr Scrawny Crossing a Mosswater .

Dějství čtvrté, Scrawny Crossing
-Hrdinové vjíždí do malé vesničky a vidí, jak je pár jejich obyvatel unášeno trolly a nagoou
„Hele, nepřátelé. Tak útok, ne?“ (už nevím kdo, ale tak nějak to vystihlo názor celé družiny).
Uggy tam naskočí jako první a začne spolu s prasetem všechny „řezat“. Po chvíli se přidají i Kote s Laureen, ale moc dlouho to nevydrží. Zatímco Uggy, všechny mlátí, podráží a připaluje (výlet do řeky se nepočítá), tak milý bard dostane čočku ve dvou kolech a jde na zem. Stane se ale zvláštní věc – najednou zmizí a objevil se o kus dál, navíc vedle jeho těla byl Stín, který se zapojí do boje a nepříjemně oslabuje nepřátele. Zajímavá zkušenost.
Laureena mezitím všechny proklívá, mlátí a léčí. Hildan družinu trochu zrychlil, ale pak už nevím…vyvolává démonky? Rejpe se v nose? Ani ten Acid splash dneska nebyl.
(Pozn. Družina se shodne na tom, že poslední dobou je nejneužitečnějším členem družiny kouzelník. To je, vzhledem k faktu že v družině je i bard, skutečně úspěch…)
Boj dopadne celkem dobře, zuboženou družinu vyléčí Laureen, jen ta naga zdrhne.
-Záběr na jásající osvobozené vesničany, kteří se druhý den sbalí a vpadnou, protože ve vesnici jinak nikdo nezůstal.

Trochu se bojím, že děj bude rozvleklý a plný neužitečných dialogů a hádek nad knihami kouzel. Příští hru zkusím s herci dirigovat trochu svižněji. Raději si na to vezmu pevnou hůl.

Comments

hejtmanek96

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.